Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Wywiad z lekarzem- fragmenty

Wywiad z lekarzem- fragmenty

Dr Michael Greger jest lekarzem, autorem książek i daje wykłady na temat zdrowego odżywiania się oraz sprawiedliwości społecznej na całym świecie.
Najbardziej interesujące jest to, że na swoim kanale youtube dr Greger zamieścił setki nagranych przez siebie krótkich filmów na tematy związane z odżywianiem się i zdrowiem, np. 2 minutowe video o zdrowotnych korzyściach soku z jarmużu, czy też o tym, że ryż zawiera śladowe ilości arszeniku. Każdy film oparty jest na naukowych publikacjach. 


Swobodnie można spędzić cały miesiąc oglądając te bardzo ciekawe i kształcące filmy (na razie dostępne tylko w j. ang.). https://nutritionfacts.org/

Poniżej tłumaczenie fragmentów wywiadu z dr Michaelem Gregerem

Jakie korzyści zdrowotne daje dieta wegańska? 

Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne (ADA) opublikowało oficjalny dokument w sprawie diety wegetariańskiej. Według ADA, istnieją dowody na to, że wegetarianie rzadziej chorują na niektóre choroby powszechne w dzisiejszych czasach w świecie zachodnim, takie jak np. otyłość.


Wegetarianie mają niższe ciśnienie krwi, rzadziej chorują na cukrzycę, choroby serca, otyłość oraz nowotwory. Ale nie dotyczy to tylko tych znaczących zabójców. Wegetarianie również zdają się rzadziej cierpieć na artretyzm. Rzadziej mają problemy z nerkami, kamieniami żółciowymi, hemoroidami, zaparciami, uchyłkami jelita grubego, a nawet rzadziej chorują na zapalenie wyrostka robaczkowego. Lista jest długa.

Co w praktyce weganie mogą zrobić, aby zmaksymalizować korzystne efekty zdrowotne?

Zdrowa dieta wegańska jest prawdopodobnie najzdrowszą dietą jaka istnieje, ale należy pamiętać, że powiedziałem "zdrowa". To że jesteś wegetarianinem/nką czy weganinem/nką nie znaczy, że odżywiasz się zdrowo.
W moich podróżach po różnych uczelniach napotykam takich wegan, którzy odżywiają się łakociami, bułkami, frytkami i piwem - wegetariańskim jedzeniem, które nie poprawia naszego zdrowia.
Nawet zdrowo odżywiający się weganie mogą być zaskoczeni, że kilka drobnych zmian może pozwolić im poprawić zdrowie, na przykład właściwa dawka witaminy B12, czy to jako suplementu czy spożywając żywność do której dodano B12, oraz spożywanie odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych omega-3, np. jedząc zmielone siemię lniane.(…)

Dał pan wiele wykładów na temat korporacyjnej globalizacji i jak wpływa to na prawa zwierząt. Jakie są bieżące zagadnienia i jak ludzie mogą działać? 

Międzynarodowe, niedemokratyczne instytucje prowadzone przez korporacje, takie jak Światowa Organizacja Handlu (WTO), likwidują prawa chroniące zwierzęta już od dziesięcioleci. Na przykład, WTO zaatakowała naszą Ustawę o Gatunkach Zagrożonych, kiedy aktywiści próbowali ratować żółwie morskie, a potem WTO skutecznie wypatroszyła Ustawę o Ochronie Ssaków Morskich, kiedy aktywiści próbowali ratować delfiny.Obecnie ochrona zwierząt na farmach przemysłowych w Europie jest wycofywana na rzecz "wolnego handlu".
Zachęcam wszystkich do słuchania moich wykładów na temat "globalizacja a zwierzęta", dostępnych na mojej stronie. Gdzie można otrzymać więcej informacji na temat wegańskiego odżywiania się? Każdy może swobodnie do mnie zadzwonić lub napisać - w każdej chwili, w każdej sprawie.
Jestem osiągalny pod numerem (w USA) (206) 312-8640 oraz mailem mhg1@cornell.edu

Wydaję również bezpłatny e-miesięcznik. Aby go zaprenumerować, proszę wysłać pustego maila na adres: subscribe@lists.riseup.net

- See more at: https://weganizm.com/greger2.html#sthash.GkfdjxpG.d...

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…