Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

4 powody dla których warto zrezygnować z nabiału

4 powody dla których warto zrezygnować z nabiału

O tym dlaczego warto zrezygnować w diecie z mięsa pisaliśmy już tutaj. Dlaczego jednak część osób decyduje się na dietę roślinną czyli wyrzucenie ze swojego menu zarówno mięsa jak i nabiału? W dzisiejszym wpisie postaramy się wam wyjaśnić dlaczego nabiał jest dla wielu osób problematyczny.


1. Krowa nie produkuje mleka dla ludzi


Krowie mleko przeznaczone jest dla cieląt, nie ludzi. Tak samo jak ludzkie mleko przeznaczone jest dla niemowląt, a nie krów. Jesteśmy jednym na świecie gatunkiem ssaków, który pije mleko w dorosłym życiu. Co więcej – mleko obcego gatunku.

Przedstawiane na reklamach sielankowe obrazy krów pasących się na łąkach to w większości przeszłość. Krowy żyją dziś na przemysłowych fermach hodowlanych, w których traktowane są jedynie jako surowiec. Cielaki odbierane są matkom zaraz po porodzie aby przeznaczyć je na cielęcinę, a mleko wykorzystać do sprzedaży. Krowy są sztucznie zapładniane (tak, krowy nie dają mleka same z siebie, muszą być wcześniej zapłodnione, jak każdy inny ssak) i eksploatowane do granic możliwości co często prowadzi do chorób takich jak zapalenie wymion. Rezygnując z mleko krowiego i wybierając alternatywy roślinne (mleko ryżowe, migdałowe, sojowe, owsiane, gryczane) rezygnujesz z opłacania ferm przemysłowych.

2. Jedzenie jajek wiąże się z zabijaniem piskląt


Wybierając jajka zawsze warto mieć świadomość w jakich warunkach żyły wcześniej kury. Większość z nas poznała już oznaczenia 3,2 i 1, które podpowiadają konsumentom z jakiego rodzaju hodowli pochodzi produkt. Czy jednak jajka z numerem 1 lub 0 są zawsze wolne od okrucieństwa? Spójrz na naszą tabelkę tutaj. W hodowli, gdzie liczą się jedynie zyski niepotrzebne zwierzęta (kurczaki płci męskiej) są zabijane zaraz po urodzeniu. Ich trzymanie i opieka nad nimi jest nieopłacane. Niezależnie od rodzaju hodowli.

3. Mięso i nabiał to dwie strony tego samego medalu

Obie gałęzie przemysłu opierają się na tym samym – eksploatacji zwierząt. Ich celem nie jest dobrostan zwierząt tylko zysk. Dbanie o odpowiedni dobrostan podnosi tylko niepotrzebnie koszty, Jesz mięso krów, które wcześniej spędziły swoje życie w hodowli, w której zabierano im mleko. Wybierasz cielęcinę – czyli mięso zwierząt, które narodziły się w hodowlach krów mlecznych. Wszystko jest ze sobą powiązane.

4. Weganie żyją dłużej


Decydując się na dietę w 100% roślinną zapewniasz sobie najlepszą prewencję chorób cywilizacyjnych. Dobrze skomponowana dieta roślinna to mniejsze ryzyko chorób serca, cukrzycy i otyłości. Weganie cieszą się również dłuższym życiem!

https://www.blog.viva.org.pl/2015/04/12/4-powody-dla-ktorych-warto-zrezygnowac-z-nabialu/

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…