Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Dlaczego lepiej używać waporyzatora do palenia trawki

Dlaczego lepiej używać waporyzatora do palenia trawki

Waporyzacja jako stosunkowo nowa metoda palenia konopi z dnia na dzień podbija serca starych jak i zupełnie nowych entuzjastów marihuany. W porównaniu do tradycyjnych sposobów spożywania rośliny ta wypada na ich tle przełomowo; kwiaty, liście, pąki lub inne części wprowadzane są do komory parownika który zamiast palić- podgrzewa je.


Dr Donald Tashkin, badacz z Uniwersytetu w Kalifornii dostał za zadanie zbadanie wpływu palenia marihuany jako przyczyny występowania raka płuc. To co odkrył nie tylko pozwalało dowieść ze "trawka" nie jest rakotwórcza ale, że nawet palona, ma właściwości hamujące rozwój nowotworu. Jak sam podkreśla- spożywanie rośliny może być przełomowe w leczeniu i o wiele skuteczniejsze niż reszta drastycznych sposobów na wyleczenie choroby.
Pomimo że palenie gandzi w tradycyjny sposób jest i nadal będzie najbardziej popularnym sposobem, za używaniem waporyzatora stoją fakty które mogą dać do myślenia nawet najbardziej zagorzałym zwolennikom jointów.

1. Waporyzacja jest lepsza dla płuc

Mimo że palenie marihuany nie powoduje raka, u wielu z jej zwolenników rozwija się charakterystyczny kaszel związany ze sposobem jej dawkowania.
Odparowanie marihuany eliminuje ostry dym jednocześnie pozwalając użytkownikowi na doświadczenie tych samych efektów jak po zwyczajnym użyciu.

2. Efekty są natychmiastowe

Wielu ludzi pali marihuanę ze względu na związki które wydobywają się podczas palenia całej rośliny i szybkość ich uwalniania się w ciele. Konopie palone w waporyzatorze działają równie szybko jak palone z tytoniem.

3. Waporyzacja jest wygodna
Trudno podróżować z bongiem czy łatwymi do zbicia lufkami. Większość waporyzatorów jak np. te używane w e-papierosach są przystosowane do użytkowania w podróży i używania w miejscach, gdzie palenie tytoniu nawet poprzez waporyzację jest zakazane(w krajach gdzie palenie marihuany jest legalne).

4. Waporyzacja jest niepozorna

W przeciwieństwie do znanego wszystkim, charakterystycznego zapachu palonej marihuany, ta palona w waporyzatorze jest mniej inwazyjna - co pozwala na utrzymanie palenia w dyskrecji.

5. Waporyzacja uwalnia więcej smaku.

Podczas spożywania konopi w tradycyjny sposób, wiele z zawartych w niej substancji ulatnia się wraz z procesem spalania.Waporyzacja zachowuje te związki pozwalając jednocześnie na poczucie smaku prawdziwego smaku rośliny.

Podsumowując: jeśli uważasz się za konesera marihuany waporyzatory to produkt dla Ciebie. 

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…