Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

15 Rzeczy, Które Powinieneś Wykluczyć Ze Swojego Życia

15 Rzeczy, Które Powinieneś Wykluczyć Ze Swojego Życia

Nic nie może zatrzymać człowieka z właściwym nastawieniem psychicznym od osiągnięcia zamierzonego celu; Nic na ziemi nie może pomóc człowiekowi ze złym nastawieniem.” ~ Thomas Jefferson

Wiele osób poddaje się niepotrzebnemu bólowi spowodowanemu przez niezdrowe przekonania, zachowania i myśli. Tak bardzo nie zdają sobie sprawy z własnej nieświadomości, że za swoje nieszczęścia obarczają siły zewnętrzne. Chcą aby świat przestał ich ranić, kiedy w rzeczywistości oni sami wyrządzają sobie krzywdę.


Jesteśmy w centrum naszego osobistego wszechświata. Myśli, które przychodzą nam do głowy. Słowa, które wypowiadamy.Przekonania, których kurczowo się trzymamy.Rzeczy, które wykonujemy na co dzień. 

To wszystko nadaje ton w jakim ludzie i świat będą nas traktować. Jeśli chcemy, aby świat przestał traktować nas nieuprzejmie, musimy się upewnić czy aby nie wyrządzamy bólu i cierpienia samemu sobie. Oto 15 rzeczy, które powinieneś przestać robić. Czynności, które pomogą oczyścić twój umysł, serce i ciało ze wszystkiego co ci nie służy i nie czyni cię szczęśliwszą osobą.

1. Przestań odkładać swoje szczęście na później

Szczęście jest drogą, a nie celem. Jeśli nie możesz być szczęśliwym tu i teraz, szanse że kiedyś się to zmieni są niewielkie. Zawsze należy pamiętać:

“Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą. Doceniaj każdą chwilę. Doceniaj ją jeszcze bardziej, bo dzielisz ją z kimś szczególnym. Pamiętaj, czas nie czeka na nikogo. Więc nie czekaj…

Kiedy skończysz szkołę lub kiedy znów do niej pójdziesz. Kiedy stracisz 100 złotych lub zarobisz je ponownie. Kiedy będziesz miał dzieci, kiedy one opuszczą dom, kiedy zaczniesz pracę, kiedy się zestarzejesz, Kiedy weźmiesz ślub, kiedy się rozwiedziesz Do piątku wieczorem, do soboty rano. Aż kupisz nowy samochód lub dom. Aż twój nowy samochód lub dom zostanie spłacony. Do wiosny, lata, jesieni czy zimy. Do pierwszego lub piętnastego. Do czasu aż napijesz się drinka. Do czasu aż wytrzeźwiejesz. Aż umrzesz. I urodzisz się ponownie

…Aby dostrzec, że nie ma najlepszego czasu na stanie się szczęśliwym, ten czas jest właśnie teraz.

2. Przestań zanieczyszczać swój umysł negatywnymi myślami

Jakość twojego życia jest proporcjonalna do jakości twoich myśli. Jeśli chcesz aby twoje życie było lepsze, wyglądało lepiej, musisz skończyć z zatruwaniem siebie przez wszelkiego rodzaju negatywne, autodestrukcyjne i toksyczne myśli.

3. Przestań usprawiedliwiać swoje ograniczenia

Nie istnieją ograniczenia, które mówiłyby o tym kim mamy być, co mamy robić lub co posiadać. Z wyjątkiem tych, które sami sobie narzucamy. Ci ludzie, którzy nie przestaną argumentować swoich ograniczeń, będą kontynuować budowę swojego życia biorąc je pod uwagę na pierwszym miejscu. Jak powiedział Richard Bach “Jeśli szukasz wytłumaczenia na swoje ograniczenia, to oczywiste, że należą one do ciebie.”

4. Przestań wmawiać sobie, że jesteś w czymś niewystarczająco dobry

Czy słyszałeś kiedyś powiedzenie: “Uważaj na to co mówisz do siebie, bo też tego słuchasz.” I wiesz co? Jeśli wciąż powtarzasz sobie te same smutne historie, że nie jest wystarczająco dobry, mądry, młody, wartościowy, bogaty i tak dalej, to w dalszym ciągu będziesz działać według swoich toksycznych przekonań, a ludzie pojawiający się obok ciebie będą udowadniać, że masz rację. Bo wiesz co? Życie zawsze daje ci doświadczenia, o których myślisz i czujesz je jako godne otrzymania. Życie tak bardzo cię kocha.

5. Skończ zadawać się z niewłaściwymi ludźmi

Jim Rohn powiedział kiedyś, “jesteś średnią 5 osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu.” Z własnego doświadczenia wiem, że jest to myśl w 100% prawdziwa. Jeśli będziesz otaczać się wszelkiego rodzaju negatywnymi i toksycznymi ludźmi, którzy uwielbiają narzekać na wszystko i na wszystkich, oczekującymi od świata, ze zmieni się specjalnie dla nich i uczyni ich szczęśliwymi, wtedy zaczniesz odzwierciedlać ich zachowania. Nawet o tym nie wiedząc, zaczniesz wierzyć w to co oni i zachowywać się w podobny sposób. Nie tędy droga!

6. Nie czekaj na odpowiedni moment

Ten moment to twoje życie. Jeśli zmarnujesz go czekając na bardziej odpowiedni, wtedy stracisz całe swoje życie czekając. Brak podjęcia jakiegokolwiek działania podczas gdy czekamy na swoje życie, może poskutkować tym, że wkrótce już będzie za późno.

7. Przestań narzekać

Jeśli coś ci się nie podoba, zmień to. Jeśli nie możesz tego zmienić, zmień swój punkt widzenia. Zmień swoje nastawienie lub postrzeganie rzeczy, ale przestań narzekać. Uwierz mi, narzekanie nie zmieni niczego na lepsze, wręcz przeciwnie, może być tylko gorzej.

8. Przestań porównywać siebie do innych

Twoją rolą na tym świecie nie jest bycie lepszym od innych, ale bycie lepszym człowiekiem. Twoim zadaniem, jest ciągłe odkrywanie lepszego siebie.

Nie patrz na lewo i prawo w celu odkrycia, czym zajmują się inni ludzie. Zamiast marnować swój cenny czas i energię na porównywanie siebie i swojego życia do innych, mógłbyś zachować tę energię i wykorzystać ją na coś co zapewni ci radość i przyniesie spokój.

9. Nie odkopuj sytuacji z przeszłości

Każdy dzień to szansa aby zacząć wszystko od nowa. Nie myśl za wiele o przeszłości i zacznij nowe życie. Naucz się doceniać ten wspaniały prezent jakim obdarowuje cię życie. Zostaw daleko w tyle odkopywanie sytuacji, które są już dawno martwe. Ruszaj na przód ze swoim życiem!

10. Nie szukaj miłości w niewłaściwych miejscach

Dlaczego szukasz miłości w złych miejscach, skoro jest jej tak wiele ukrytej w tobie, z niecierpliwością czekającej na odkrycie? Znajdź miłość, która mieszka wewnątrz. Odkryj ją, a wtedy świat zgotuje ci prawdziwy deszcz miłości. Taki o jakim zawsze marzyłeś.

11. Przestań się martwić

Zostaw zmartwienia w tyle, nie wróżą one nic dobrego. “Nie martw się o nic; natomiast, módl się o wszystko. Powiedz Bogu czego potrzebujesz i podziękuj mu za wszystko co uczynił. Wtedy doświadczysz pokoju, który przewyższa wszystko co można zrozumieć. Jego pokój będzie strzegł waszych serc i umysłów” ~ Listy do Filipian 4: 6-7

12. Skończ z byciem niewdzięcznym

Ci, którzy są niewdzięczni za to co mają, stracą wszystko co podarowało im życie. A kiedy to stracą, zaczną zdawać sobie sprawę jak bardzo tego nie doceniali. Jest tak wiele rzeczy na świecie, za które można być wdzięcznym, które można docenić. Im bardziej masz w zwyczaju wyrażanie wdzięczności za życie, którym żyjesz, za rzeczy i momenty, które są w nim obecne, tym więcej życie zaoferuje tobie.

13. Przestań starać się być przez wszystkich lubianym

Jeśli chcesz być lubianym, przestań się starać za wszelką cenę. Jeśli chcesz aby świat sfiksował na twoim punkcie i chcesz być lubianym przez ludzi, to zamiast gonić i prosić o ich miłość i akceptację, zajmij się swoim życiem w taki sposób aby zaciekawić swoją osobą i działaniami. Poświęć swój czas na coś pasjonującego, coś co sprawia, że twoje serce śpiewa z radości. Jeśli już to zrobisz, nie tylko ludzie będą cię kochać, ale sam pokochasz siebie. I to, mój przyjacielu, sprawi że będziesz bardzo szczęśliwy.

14. Przestań wątpić w siebie

Miej wiarę w to kim jesteś. Wiedząc, że drzemie w tobie siła potężniejsza niż cokolwiek innego. Przestań wątpić w siebie i zaufaj sile, która nosisz w sobie. Zaufaj wewnętrznej mądrości, mocy, ale również mądrości życia. Wiedz, że nikt z nas nie jest tu przypadkiem, nikt z nas nie jest wadliwy. Wszyscy mamy unikalne dary i talenty, które są potrzebne. Ma znaczenie kim jesteśmy. Ma wielkie znaczenie, kim jesteś ty.

“Okaż skromność bo powstałeś z ziemi, bądź szlachetny bo powstałeś z gwiazd.” ~ Serbskie przysłowie

15. Zaprzestań brania systemu wartości z zewnątrz

“Dlaczego jesteś tak oczarowany światem, skoro kopalnia złota leży w tobie?” ~ Rumi Życie jest składową tego co czujemy, robimy i myślimy, ale również tego co posiadamy. To pierwsze jest wieczne, to drugie, tymczasowe. Nigdy nie patrz na zewnątrz siebie, na rzeczy, ludzi i doświadczenia aby potwierdzić swoje poczucie wartości. Nigdy nie bierz swojego poczucia wartości z zewnątrz, co przyczyni się do zniewolenia ciebie przez rzeczy, ludzi i doświadczenia, nad którymi nie będziesz miał żadnej kontroli.

P.S. Wiem, że istnieje wiele przeszkód, ale myślę, że wszyscy powinni pamiętać o tym, jak bardzo szkodzimy sobie i naszemu życiu z powodu naszych myśli, przekonań, działań i zachowań. Jest to o wiele bardziej szkodliwe niż kiedy używam słowa STOP.

Zobacz także:

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…