Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Marihuana zabija komórki rakowe – oficjalne wyniki

Marihuana zabija komórki rakowe – oficjalne wyniki

Wreszcie koniec spekulacji i hipotez na temat medycznych właściwości marihuany. Amerykańskie organizację rządowe wzięły pod lupę działanie kannabinoidów na komórki rakowe. Oficjalne oświadczenie brzmi: Marihuana wspomaga proces leczenia raka.


Od wielu lat działanie marihuany na komórki rakowe było ściśle monitorowane przez grono naukowców z całego świata. Jajogłowi publikowali swoje osiągnięcia na łamach specjalistycznej prasy, dzieląc się z innymi swoimi optymistycznymi wnioskami. Zachęceni pozytywnymi doniesieniami ekspertów Amerykańskie instytucje rządowe postanowiły to sprawdzić.

Naukowcy wykonali serie badań na myszach i szczurach, które potwierdziły, że marihuana zabija komórki rakowe, jednocześnie chroniąc zdrowe. Wnioski potwierdzają również tezę, że kannabioidy wspomagają proces chemioterapii nie wywołując przy tym żadnych skutków ubocznych.

Temat medycznej marihuany jest ostatnimi czasy bardzo popularny w mediach. Toczy się spór czy może być to lek czy nadal jest to „zabójczy” narkotyk. Wyniki przeprowadzonych badań powinny zamknąć usta przeciwnikom wykorzystania medycznej MJ, którzy krzyczą, że nie ma wystarczających badań.

Poza tym sama fraza „Amerykańscy naukowcy udowodnili…” powinna skutecznie odstraszyć przeciwników. Mamy kolejny argument w tej nierównej walce z prohibicją. I to od bardzo silnego sojusznika, który może przekonać część polskiego środowiska medycznego.

Rządzący ignorują głos pacjentów, którzy chcą leczyć się marihuaną – są głusi na Raport Światowej Organizacji ds. Polityki Narkotykowej. Ale czy będą obojętni na wyniki badań amerykańskich organizacji rządowych? Trzeba wierzyć, że „krzykacze” będą mieli na tyle odwagi by uderzyć się w pierś i zastanowić nad dalszym wygadywaniem bredni. Miejmy nadzieje, że to oświadczenie wpłynie na decyzje rządu. Bo kto będzie się spierał, jeśli usłyszy że amerykańscy naukowcy udowodnili że…

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…