Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

10 Kluczy do Szczęścia (Deepak Chopra)

10 Kluczy do Szczęścia (Deepak Chopra)

Czy jesteś zdrowy, masz ładny dom, czy wygrałeś na loterii? To rzeczywiście okaże się bardzo niewielkim wyznacznikiem naszego szczęścia. Te rzeczy mogą uczynić nas szczęśliwymi w krótkim okresie, ale po drodze wrócimy do wzorca szczęścia. 15% naszego ilorazu szczęścia , mówi Deepak Chopra , w rzeczywistości opiera się na naszej sytuacji życiowej.
Nasze świadome działania - to podejmowane dziś decyzje. Dokonywanie wyborów, które prowadzą do spełnienia, głębszej satysfakcji, to naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Kiedy mamy poczucie spełnienia, to powoduje różnicę w życiu innych ludzi i świata, czujemy inspiracją, intuicyjnie , świadomie. To może przynieść wielkie szczęście, a badania wykazały, że im inni ludzie są szczęśliwsi , to sprawia, ze my jesteśmy bardziej zadowoleni
.


Z połączenia starożytnej mądrości i nowszych badań naukowych, mówi Deepak Chopra, pochodzi 10 kluczy do szczęścia:

Klucz nr 1.
Twoje ciało posiada mądrość, i ta mądrość wyraża się poprzez sygnały komfortu i dyskomfortu. Słuchaj mądrości swojego ciała. Kiedy wybierasz sposób swojego zachowania zapytaj swoje ciało: "w jakim kierunku mam iść?" Jeśli Twoje ciało wysyła sygnał o niebezpieczeństwie fizycznym lub emocjonalnym, uważaj i bądź ostrożny. Jeśli Twoje ciało wysyła sygnał komfortu i entuzjazmu, kontynuuj bez lęku.

Klucz nr 2.
Żyj w teraźniejszości, bo to jest jedyny moment jaki masz. Utrzymuj swoją uwagę na tym, co jest tu i teraz; szukaj pasji i spełnienia w każdym momencie. Zaakceptuj w swoim życiu wszystko co przychodzi do Ciebie; jednakowo i dobro i zło, ucz się z tego, wyciągaj wnioski i pozwól temu odejść. Zawsze wszytko jest takie jakie być powinno. Odzwierciedlają to prawa natury, które są nieskończonością a które doprowadziły Cię do świadomości, którą posiadasz i do Twoich fizycznych reakcji. Ta chwila jest taka jaka jest, bo Wszechświat jest taki jaki jest. Nie walcz z nieskończonością Wszechświata; a bądź z nim w harmonii.

Klucz nr 3.
Znajdź czas, aby być cicho sam ze sobą, medytuj, aby wyciszyć swój wewnętrzny dialog. W chwilach ciszy, uświadom sobie, że łączysz się ze źródłem swojej świadomości. Zwracaj uwagę na życie wewnętrzne, tak abyś mógł kierować się swoją intuicją, a nie zewnętrznie narzuconymi Ci interpretacjami tego, co jest lub nie jest dobre dla Ciebie.

Klucz nr 4.
Porzuć swoją potrzebę bycia akceptowanym przez innych. Ty sam jesteś sędzią poczucia swojej własnej wartości, a Twoim celem jest poznać swoją nieograniczoną wartość w sobie, niezależnie od tego co inni myślą o Tobie. Istnieje nieprawdopodobna wolność w tym odkryciu.

Klucz nr 5.
Kiedy znajdziesz się w sytuacji gdzie reagujesz złością lub oporem wobec jakiejkolwiek osoby lub okoliczności, uświadom sobie, że walczysz tylko sam ze sobą. Stawianie oporu jest jedynie reakcją naszych systemów obronnych na wspomnienie cierpienia z przeszłości. Kiedy zrezygnujesz z tej złości i oporu wtedy nastąpi proces uzdrawiania siebie i początek współpracy z nurtem Wszechświata.

Klucz nr 6.
Wiedz, że świat "tam" odzwierciedla rzeczywistość "tutaj." Ty najmocniej reagujesz na tych ludzi, którzy wywołują w Tobie reakcje miłości lub nienawiścią, a które są odzwierciedleniem Twego wewnętrznego świata. Nienawidzisz w sobie najbardziej tego, czemu najbardziej w sobie zaprzeczasz. Co Ty kochasz w tym życiu najbardziej jest tym, czego najbardziej pragniesz dla siebie. Użyj zwierciadła Twoich związków jako siły przewodniej na drodze Twojej ewolucji. Twoim celem tutaj jest poznanie siebie. Kiedy to osiągniesz, wtedy to co pragniesz najbardziej pojawi się w Twoim życiu, a to czego najbardziej nie chcesz zniknie z Twojego życia.

Klucz nr 7.
Zrzuć z siebie ciężar osądu - a wtedy poczujesz się znacznie lżejszy. Osąd narzuca opiniowanie prawości i błądzenia w sytuacjach w jakich się znajdujemy. Wszystko może być zrozumiałe i wybaczone, ale kiedy Ty osądzasz, odcinasz się wtedy od procesu zrozumienia i odcinasz się od procesu poznawania miłości. Oceniając innych, odzwierciedlamy brak swojej własnej samoakceptacji, (niskie poczucie wartości). Pamiętaj, że każda osoba, której wybaczysz podnosi Twoje własne poczucie wartości i miłości do siebie samego.

Klucz Nr 8.
Nie zanieczyszczaj swojego ciała toksynami, w postaci żywności, alkoholu czy toksycznych emocji. Twoje ciało jest czymś więcej niż systemem podtrzymywania życia. Jest ono wehikułem, który niesie Ciebie na drodze Twojej ewolucji. Zdrowie każdej komórki bezpośrednio przyczynia się do stanu Twojego zdrowia i samopoczucia, ponieważ każda komórka jest punktem świadomości wewnątrz Twojego pola świadomości, które jest Tobą.

Klucz nr 9
Wymień zachowania motywowane strachem na zachowania które motywowane są miłością. Strach jest rezultatem pamięci, który należy do przeszłości. Pamiętając, co zraniło nas w przeszłości, kierujemy tam naszą energię aby upewnić się, że stary ból ponownie nie dojdzie do głosu. Ale próba przełamania przeszłości w teraźniejszość nigdy nie usunie zagrożenia bycia ponownie zranionym. To może nastąpić tylko wtedy, gdy znajdziesz bezpieczeństwo wewnątrz własnego istnienia, którym jest miłość. Motywowany prawdą w sobie, możesz się zmierzyć z każdym zagrożeniem, ponieważ Twoja wewnętrzna siła jest odporna na strach.

Klucz nr 10.
Zrozum, że świat fizyczny jest tylko odbiciem głębszej inteligencji. Inteligencja jest niewidocznym kreatorem całej materii i energii, a ponieważ część tej inteligencji mieszka w Tobie, Ty możesz ją udostępnić poprzez Moc Kosmosu. Ponieważ Ty jesteś nierozerwalnie połączony ze wszystkim, nie możesz sobie pozwolić na zanieczyszczanie powietrza i wody tej planety. Ale na głębszym poziomie świadomości, Ty nie możesz sobie pozwolić, aby żyć z toksycznym umysłem, ponieważ każda myśl ma wpływ na całą Twoją inteligencję. Życie w równowadze i czystości jest najwyższym Twoim dobrem i dobrem Ziemi.
Życzę powodzenia w odnalezieniu i używaniu swoich "KLUCZY SZCZĘŚCIA"

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…