Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Zdrowe powietrze dzięki roślinom

Zdrowe powietrze dzięki roślinom

W dzisiejszym świecie czyste i świeże powietrze jest coraz trudniejsze do pozyskania. Szybki postęp technologiczny sprawia, że na rynku jest mnóstwo produktów, aby pomóc uzyskać świeże powietrze. Jednak produkty te( wielokrotnie stwierdzono) zawierają substancje chemiczne niekorzystnie wpływające na nasze zdrowie .
Kamal Meattle wyjaśnia, jak ten problem rozwiązał w jego ojczyźnie w Indiach , gdzie zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najwyższych na świecie.
Stwierdza, że był w stanie produkować czyste świeże powietrze dla jednego człowieka przez cały dzień z połączenia trzech rodzajów roślin.


Te trzy rośliny, o których mówi to:
1 Areca Palm (Chrysalidocarpus lutescens)
2 Sansewieria gwinejska
3. Epipremnum złociste.

Areca Palm (Chrysalidocarpus Lutescens)

Roślina ta oprócz produkcji tlenu i obniżenia poziomu dwutlenku węgla, również usuwa niektóre zanieczyszczenia z powietrza i pomaga produkować czyste , świeże powietrze. Meattle sugeruje, że dla jednej osoby już cztery wysokie liscie rośliny są wystarczające.
Areca palm rośnie dobrze w jasnych pomieszczeniach i lubi być często podlewana często.

Sansewieria gwinejska

To bardzo popularna roślina w Ameryce w gospodarstwach domowych. 

Meattle nazywa ją " Zakładem Nocnym", ponieważ wytwarza tlen w nocy.
Znana jest również jako wężownica
Została odkryta przez NASA w celu usunięcia benzenu z powietrza . Roślina ta może stać w pełnym świetle słonecznym, ale również rośnie dobrze w słabym świetle. Nie musi być podlewana bardzo często.
Meattle sugeruje, że dla jednej osoby, już sześć do ośmiu wysokich liści rośliny są wystarczające.
UWAGA: Ta roślina została uznana za toksyczną dla psów i kotów, więc jeśli masz zwierzęta, które lubią jeść wewnętrzne rośliny, należy być ostrożnym i umieścić tę roślinę z dala od nich, lub znaleźć alternatywną roślinę , która pomoże dać świeże powietrze.

Epipremnum złociste (Pieniążek)

Potoczna nazwa tej rośliny to ''roślina finansowa'' lub ''pieniążek'' . Pochodzi z półkuli wschodniej. Jeśli planujesz jej zakup sprawdź nazwę naukową, aby upewnić się, czy jest to roślina właściwa.
Roślina została odkryta przez NASA ( wraz z innymi ) w celu usunięcia substancji chemicznych i innych zanieczyszczeń z powietrza i....warto dodać większość tych zanieczyszczeń usuwa ( w szczególności dym tytoniowy ).Ta roślina lubi średnie, pośrednie światło słoneczne i regularne zraszanie.

UWAGA: Ta roślina została uznana za toksyczną dla psów i kotów, więc jeśli masz zwierzęta, które lubią jeść wewnętrzne rośliny, należy zachować ostrożność i umieścić tę roślinę z dala od nich, lub znaleźć alternatywną roślinę , która pomoże dać świeże powietrze

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…