Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

coldseed

Zamieszcza materiały od: 27 października 2012 - 23:49
Ostatnio: 11 lutego 2021 - 12:19
  • Materiałów na głównej: 2600 z 2613
  • Punktów za materiały: 39594
  • Komentarzy: 76
  • Punktów za komentarze: 0
 

Przeżyć 2020!

270011613042389189961748.png

Koronawirus postawił świat do góry nogami. Oto skrócona historia roku 2020 przedstawiona za pomocą... gry komputerowej. Kliknijcie tutaj i bawcie się dobrze!

Wybitnie niepoprawne politycznie książki dla dzieci

201591612550489189961748.png

Prace rysownika Boba Staake są równie pomysłowe, co makabrycznie śmieszne. Najważniejsze jednak, że nie znajdziemy tu absolutnie nic z politycznej poprawności, która to jest chyba największym wrogiem czarnego humoru.

Czytaj dalej →


Betonowe miniatury Isaaca Cordala

524371611854363189961748.png

Figurki, które widzicie na zdjęciach mają 25 cm i wykonane są z betonu. Ich autor Isaac Cordal chce zwrócić uwagę na to jak zagubiony w wielkomiejskim chaosie jest zwykły, "szary" obywatel.

Czytaj dalej →


Dlaczego powinniśmy przestać się bać środków zmieniających świadomość

...czyli krótka opowieść o społecznym statusie halucynogenów

Od dawien dawna w środowisku nauk społecznych toczy się wrząca ogniem dyskusja co doprowadziło małpę do stania się człowiekiem. Przez lata teorii na ten temat narosło mnóstwo – każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie – ale jedna z nich swoją kontrowersyjnością, jak i słabym odzewem ze strony owych obrońców racjonalistycznego, postoświeceniowego dyskursu mieniących się adwersarzami „poważnej” nauki, przerasta wszystkie inne razem wzięte…

Wysunął ją etnofarmakolog z zawodu, antropolog i kosmolog z fascynacji – Terence McKenna, który ukończył cieszący się sławą kolebki uniwersyteckiej kontrkultury i lewactwa, Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley. Otóż doszedł on do wniosku, że ów okryty nimbem tajemnicy jakościowy skok w postrzeganiu świata stwarzający „ludzką naturę” dokonał się w małpie naczelnej za pośrednictwem niewinnego grzyba psylocybinowego

Czytaj dalej →


Niesamowite prace Nicolasa Rosenfelda

l_1327062b7586a1593cb82722c7792853dc3.jpg

Przed Wami intrygujące prace autorstwa Nicolasa Rosenfelda. Artysta ukrył w swoich obrazach kilka znanych figur historycznych. Dzięki nam poznacie więc nie tylko talent tego argentyńskiego grafika, ale i zobaczycie komu Nicolas złożył hołd.

Czytaj dalej →


Obalamy mity: "Zdrowe produkty", które jemy codziennie

„Naturalne” - to słowo klucz, które uspokaja nas, że produkt, który zamierzamy kupić wolny jest od niebezpiecznych dla naszego zdrowia substancji. Łatwo nabrać się na te pułapkę szykowaną na nas przez producentów żywności. Oto kilka niewinnie brzmiących składników, którym powinieneś przyjrzeć się ze szczególną uwagą.

1. Karagen (E407)

Substancja ekstrahowana z czerwonych wodorostów. Stosuje się ją do wytwarzania galaretek i żeli. Już 10 lat temu na łamach magazynów medycznych znalazły się badania prof. Joanne Tobacman, która po przeglądzie kilkudziesięciu badań dotyczących wpływu karagenu na organizm człowieka doszła do wniosku, że powoduje m.in. zapalenia jelit, owrzodzenia, guzy, a także nowotwory.

Czytaj dalej →


Dziś pomożesz komuś, jutro ktoś pomoże Tobie

Podążaj wzrokiem za kamerą i zobacz jak dobroć jest przekazywana z jednej osoby do następnej i wraca jak bumerang z powrotem do osoby, która to zapoczątkowała...

Konopie wytrzymujące przymrozki? - być może już wkrótce!

Jak wiadomo konopie indyjskie lubią dość ciepły, słoneczny klimat. Oczywiście istnieją odmiany mniej lub bardziej odporne na nieco surowsze klimaty, jednak w dalszym ciągu hodowcy trawki muszą dbać o to, aby temperatura nie spadła za nisko, co jest szczególnie problematyczne kiedy mieszka się w nieco chłodniejszym klimacie. Na szczęście być może wkrótce będziemy świadkami małej rewolucji i na naszych oczach narodzą się odmiany, które poradzą sobie z przymrozkami!

Czytaj dalej →


Urugwaj rok po legalizacji marihuany

W sierpniu ubiegłego roku urugwajski rząd wprowadził w życie pomysł prezydenta Jose Mujica. Od tego czasu legalne jest hodowanie konopi w domu na własny użytek. Obecnie 1200 palaczy oficjalnie zarejestrowało domową uprawę. Przedsiębiorcy chcący uprawiać marihuanę muszą otrzymać od państwa specjalne pozwolenie. Projekt legalizacji trawki w Urugwaju wprowadził też nowe urzędy do spraw nadzoru jakości produktu, rejestru farmerów i podatków.

Czytaj dalej →